Klášterní likér Schonberg 35% 0,5

Kód: 1993
379 Kč / ks 313 Kč bez DPH 758 Kč / 1 l
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Velmi aromatický sladký likér bohaté vůně a chuti je vyroben ze směsi patnácti vybraných druhů bylin a koření.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi aromatický sladký likér bohaté vůně a chuti je vyroben ze směsi patnácti vybraných druhů bylin a koření. Receptura je inspirovaná legendárním francouzským likérem Bénédictine, jedním z nejstarších likérů na světě. Likér o lihovitosti 35 % se vyznačuje zvláštní jemností a barevností chutí. Sladký digestivní likér se silným citronovým nádechem, doprovázeným kořenitou mírně nahořklou chutí se řadí do skupiny tzv. klášterních likérů. Pojmenován byl německým názvem města Šumperka, tedy Schönberg právě proto, že ve zdech tohoto města v podhůří Jeseníků se nacházel až do konce 18. století velký dominikánský klášter.
 
Receptura likéru Bénédictine pochází z r. 1510, kdy ji v normandském opatství Fécamp vytvořil benediktýn Bernardo Vincelli. Původní likér se připravuje z 27 druhů bylin a koření, vyrábí se teplou cestou a má 40 % alkoholu. Receptura se údajně ztratila a byla znovu objevena v roce 1863 obchodníkem s vínem Alexandrem Le Granem. Likér Schönberg využívá tradičních českých bylin, má nižší lihovitost a jako ostatní klášterní likéry příznivě působí na trávení a zažívání.
 
Vyrábí: Ullersdorf.
logo-Ullersdorf-web

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty, Likéry 35% 0,5l
Hmotnost: 1.7 kg
? % alkoholu: 35%
? Objem: 0,5l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Ullersdorf_logo_lahve-web

Jesenická likérka a destilerie Ullersdorf navazuje na tradici již zaniklých výrobců ovocných destilátů a likérů Josef Schreiber z Vikýřovic, Josef Just ze Šumperku a Siegfried Gessler z Krnova. Celý provoz je umístěn v prostorách tzv. Maršíkovského mlýna u Velkých Losin. Jedná se o jeden z nejstarších mlýnů v Podesní a první zmínky o něm se vážou k roku 1584. Mlýn ztratil svoji původní funkci v 80. letech 20. století a jeho provoz nebyl obnoven. V roce 2004 zde bylo započato zpracování ovoce, pěstitelské pálení a výroba ovocných destilátů. Od roku 2012 byla započata také výroba bylinných likérů.

V oblasti Jeseníků je výroba ovocných destilátů tradičním způsobem zpracování ovoce. Jedná se především o výrobu švestkového a jablečného destilátu, pro jejichž pěstování zde byly a jsou, vhodné podmínky, především dostatek kvalitního cidrového ovoce. Díky příznivému klimatu a dobré půdě pro pěstování ovoce, se celé oblasti Podesní v minulosti přezdívalo „Severomoravská ovocná komora“. Již v německé minulosti kraje se však drobní výrobci specializovali také na osobité pálenky z drobného ovoce (z malin, šípku, rybízu, jeřabin) a likéry z místních bylin.

Ušlechtilé ovocné destiláty značky Ullersdorf jsou zárukou tradičního zpracování, vysoké úrovně znalostí, dovedností a původu v kvalitním ovoci. Při výrobě bylinných likérů je užíváno pouze bylin a přírodních esencí, žádných náhražek, barviv ani aromat. Ovocné destiláty jsou od příjmu ovoce, přes jeho drcení, kvašení až po vypálení, ležení a balení vyráběny s citem pro originální vlastnosti, profesionálním přístupem avšak tradičním manuálním postupem. Srdcem výroby jsou kamenné sklepy více jak 400 let starého mlýna, kde pro Vás již více jak 6 let zrají naše ovocné destiláty a získávají postupem času zlatavou barvu dubových sudů, nasládlý charakter vína a nenapodobitelné aroma ovocného destilátu, který už něco pamatuje.

Při výrobě ovocných destilátů a geistů se upřednostňuje místní ovoce z podhůří Jeseníku a povodí řek Moravy, Desné a Oskavy. To je také důvod, proč v nabídce lihovaru Ullersdorf nenajdete např. meruňkovici. Ta má své jedinečné místo v jižněji položených regionech. Naopak, zcela typickým druhem jesenického ovoce jsou jeřabiny. Lihovar Ullersdorf chce také pozvednout výrobu destilátů z jablek, která mají v jesenickém regionu, ale také v celé České republice velkou tradici. Kvalita jablečného destilátu je všeobecně nedoceněna, je spojena s různými mýty a kolísavou kvalitou. Z hlediska zpracování a chuťových dispozic při výrobě alkoholu destilací, se přitom v případě jablek jedná o jednu z nejkvalitnějších surovin. Většinu ovoce pochází od místních pěstitelů a sběračů.

Affiliate program